{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie uprościć życie. Jak budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments