Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku dużo spośród nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do pracy fizycznej. Nie poruszając już nawet o zwykłym spacerze na świeżym powietrzu… Co daleko, w momencie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie jedynie do dbania o sprawność fizyczną, lecz i do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest idealnym okresem na to, aby powrócić do organizacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w momencie zimowym, może wynosić różny przebieg. Wiele zależy tutaj również z typie problemów skórnych, kiedy i ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto również przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z niewielu innych zabiegów, bowiem ich granie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo to trafny gatunek a ewentualnie można je skończyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych braków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli chociaż nie ma innych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najprostszych braków w współczesnym stopniu określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego stworzenia używa się innego rodzaju kwasy, które, w relacje od sposobie i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać prostsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie wyłącznie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić chociażby w wypadku cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się również w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy oraz w terapiach, których obiektem jest światowa poprawa wyglądu cery. Środki tego standardu zezwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na ogromnym zawarciu w rolę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej istotnych wartości jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do indywidualnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z stronie ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w momencie zimowym, są dłonie. To właśnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z problemem wysuszonej i zniszczonej skóry w miejscowościach dłoni, doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są grane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments