Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na bliskie piękne ubarwienie, dość często wyszukiwane są do uprawie w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które chcemy na własnych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do życia prawidłowej jakości i zdrowia.

Niezwykle istotnym jest, aby umożliwić im jak najdoskonalsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niebezpieczne – chcą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta umacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest trudniejsza, akwarium powinno posiadać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do większości ryb labiryntowych, zaś zatem oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze toż również inną zaletę – chroni ryby przed za długim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wpisać na chwila roślin, które będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub kolejne elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam to piękne powody do praktyce tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej odpowiedniej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments